Головна » Статті » Які ваги можна використовували у ювелірних магазинах та ломбардах?

Які ваги можна використовували у ювелірних магазинах та ломбардах?

Якщо ваги використовуються в ювелірних магазинах, ломбардах при прийомі чи продажу товару, при комерційних операціях, то вони знаходяться в сфері метрологічного нагляду і повинні мати декларацію відповідності вимогам Технічного регламенту щодо неавтоматичних зважувальних приладів. Такі ваги повинні мати закриту від користувача функцію градуювання (ще її називають калібрування, юстировка), щоб унеможливити шахрайство. Так як у таких галузях використовують ваги з високою точністю – 0,001 г, або 0,01 г, які потребують частого градуювання (при першому включенні, при зміні температури у приміщенні на ± 3 °С) необхідно використовувати ваги із вбудованою гирею, внутрішнім градуюванням. При потребі, вага сама проводить градуювання без втручання людини, чим забезпечує точність показів протягом усього строку користування.

Якщо використовувати ваги із зовнішнім градуюванням у сфері метрологічного нагляду, то функція градуювання закрита і вага при зважуванні може давати значну похибку, що дуже фінансово відчутно, зважаючи на вартість дорогоцінних металів.

Тому для ювелірних магазинів та ломбардів ми рекомендуємо ваги ТВЕ виробництва «Техноваги», та ваги серії PS R2, PS X2 або ваги серії WLC C2 виробництва «Radwag» з внутрішнім градуюванням.

Також, відповідно до вимог, вага повинна забезпечувати показ маси до продавця та до клієнта. Для цього ми пропонуємо дублюючий дисплей, який кріпиться до ваги за допомогою кабеля і дозволяє розмістити його у зручному для покупців місці, а продавець зчитує покази з індикатора ваги.

TBE з внутрішнім градуюванням та виносним табло
Вага TBE з внутрішнім градуюванням та виносним табло