Головна » Статті » Які аналітичні ваги RADWAG вибрати: серії R2, X2 чи 4Y?

Які аналітичні ваги RADWAG вибрати: серії R2, X2 чи 4Y?

«На що звернути увагу при виборі аналітичних ваг?» та „Які аналітичні ваги RADWAG вибрати?” — це найпоширеніші запитання. У цій статті ми опишемо критерії вибору аналітичних ваг, але спочатку пояснимо що таке "аналітична вага" і для чого вони використовуються.

Аналітичні ваги. Що це і для чого вони використовуються?

Дуже хороша повторюваність (до 0,005 мг), висока дискретність (навіть 0,01 мг) та висока роздільна здатність (52 000 000 поділок) — основні особливості аналітичних ваг. Що це за висока роздільна здатність? Уявіть, що ви хочете виміряти відстань від Житомира до Миколаїва, тобто близько 600 км, дуже точним приладом — з точністю до 1 мм (0,000 000 006 км). Тепер ви розумієте?

Аналітичні ваги призначені для зважування невеликих мас і є різновидом лабораторних ваг. Вони широко використовується у фармацевтичній, фізичній, хімічній, біологічній, медичній та інших лабораторіях. Варто зазначити, що вимоги до умов навколишнього середовища для використання аналітичних ваг не такі високі, як для мікроваг, про які ми напишемо в нашій наступній статті.

Що слід брати до уваги при виборі аналітичних ваг?

Умови у приміщенні для зважування, такі як температура та вологість, впливають на роботу аналітичної ваги. Якщо вони відповідають вимогам, що зазначені виробником обладнання, то вона працює належним чином; якщо ні, то можливі некоректні покази. Переконавшись, що умови в лабораторії відповідають вимогам, що вказані до вибраного типу ваги, ви можете зосередитись на характеристиках самого приладу, функціональності, спеціальних аксесуарах, наявності сертифікатів згідно з законодавством України (Сертифікат перевірки типу вимогам Технічного реламенту щодо неавтоматичних зважувальних приладів), відповідність вимогам Фармакопеї USP, послугах (калібрування, кваліфікація та валідація), сумісність з іншими необхідними приладами, простоті використання та ергономіці, сервіс та ціна.

Параметри аналітичних ваг

Повторюваність аналітичних ваг

Повторюваність — це здатність ваги забезпечити однаковий результат для одного і того ж вантажу, зваженого кілька разів за однакових умов.

Повторюваність виражається як стандартне відхилення, тобто SD. Найкраща точність вимірювання характеризується невеликим значенням SD, тому для аналітичної ваги шукайте значення в порядку 0,005 мг. Цій умові відповідають аналітичні ваги RADWAG.

Наш асортимент включає наступні серії аналітичних ваг: R2, X2 та 4Y.

Аналітичні ваги серії R2, завдяки своїй новій конструкції, мають найменше значення мінімального навантаження  - 0,012 мг.

Аналітичні ваги серії X2 мають унікальну повторюваність, рівну дискретності - 0,01 мг.

Більше того, аналітичні ваги серії 4Y мають найкращі значення повторюваності, а саме 0,005 мг.

Лінійність аналітичних ваг

Лінійність — це відхилення реальних характеристик ваги від прямої, що з’єднує дві точки: нуль та максимум. Оскільки в реальному житті немає ідеальних ваг, то їх характеристики ніколи не будуть прямими, проте пряма лінія є бажаним стандартом. Лінійність відповідає максимальній похибці індикації в певній точці вимірювання.

Для аналітичних ваг серій R2 та X2 похибки лінійності складають не більше ніж ± 0,05 мг. Аналітичні ваги серій 4Y, завдяки своєму інноваційному рішенню, мають ще меншу похибку лінійності - ± 0,03 мг.

Мінімальна маса зразка аналітичних ваг

Мінімальна маса зразка виражається низьким порогом діапазону зважування ваги, нижче якого не виконуються умови, необхідні для точного зважування, регламентовані USP (Фармакопея США). Ваші аналітичні ваги повинні забезпечувати точне зважування мінімального значення маси (зразка), зазначеному у вимогах до процесу зважування.

Мінімальна маса зразка залежить від повторюваності, тому аналітичні ваги RADWAG серії R2 можуть гарантувати мінімальну масу 24 мг.

У вагах X2, де повторюваність ще краща, мінімальна маса зменшується до 20 мг,

тоді як у 4Y — неперевершена повторюваність, завдяки додатковій функції Smart Min Weight, мінімальній маса зразка становить лише 10 мг. Smart Min Weight дозволяє автоматично регулювати роздільну здатність діапазону відповідно до маси, яку потрібно зважити, що призводить до покращення параметра мінімальної маси на 30%.

Час стабілізації аналітичної ваги

Час стабілізації ваги — це інтервал часу, протягом якого отримують стабільне значення. Він вимірюється з моменту, коли на платформу кладеться зразок, і до моменту зчитування стабільного показника. Аналітичні ваги дозволяють регулювати час стабілізації відповідно до вашого процесу зважування.

Перш ніж вибрати аналітичну вагу, вам слід вирішити, що для вас важливіше: точність або швидкість вимірювання. Якщо пріоритетом є точність, тоді зверніть увагу на повторюваність при купівлі ваги; у випадку, коли швидкість має вирішальне значення, переконайтеся, що час стабілізації правильний. Пам’ятайте, що найкоротший час стабілізації не гарантує найкращий результат зважування.

Асортимент аналітичних ваг RADWAG включає моделі з 2-секундним часом стабілізації. Це ваги серій R2 та X2. Час стабілізації залежить від зовнішніх умов та динаміки розміщення зразка на зважувальній платформі та був визначений для оптимальних вимог, який дозволяє отримати точне вимірювання за дуже короткий час.

Ваги серії 4Y, тобто пристрої з більшою точністю зчитування, зі зрозумілих причин потребують більше часу для отримання стабільних вимірювань. З іншого боку, у вагах серії 4Y.F для зважування фільтрів, незважаючи на великі розміри зважувальних фільтрів (діаметром навіть 47 мм), цей час було скорочено до мінімального значення прибл. 5 секунд завдяки спеціально розробленій ваговій камері з автоматичним відкриванням дверцят.

Градуювання, іонізація та вирівнювання аналітичних ваг

Градуювання аналітичних ваг

Градуювання ваги має на меті виправити похибку та, як результат, максимально підвищити точність. Воно полягає у порівнянні результату зважування внутрішньої гирі з його раніше визначеним значенням.

Оптимальним рішенням для користувача аналітичного ваги є 2-точкове регулювання, оскільки воно:

  • дозволяє отримати найвищу точність вимірювань у всьому діапазоні зважування;
  • обмежує похибки лінійності до мінімуму;
  • усуває помилки внаслідок зміни умов навколишнього середовища та коефіцієнта гравітації.

Аналітичні ваги RADWAG серії 4Y мають можливість градуювання в двох вимірювальних точках.

Аналітичні ваги з інтегрованим антистатичним іонізатором / Зовнішнім антистатичним іонізатором

Найкращим рішенням є аналітична вага, що оснащена антистатичним іонізатором, який нейтралізує електростатичні заряди зразка - якщо ваги мають камеру зважування з автоматичним відкриванням дверцят, він нейтралізує вплив зарядів при кожному процесі зважування, тобто кожен раз, коли камера відкривається.

Електростатичний заряд зразка може вплинути на вагу і перешкодити зважуванню зразка. Вбудований іонізатор нейтралізує заряд і дозволяє зважувати зразок, а внутрішня частина зважувальної камери, покрита спеціальним антистатичним шаром, зменшить електростатичні заряди до мінімуму.

Аналітичні ваги серії RADWAG 4Y.А.І оснащені антистатичним іонізатором, інтегрованим із зважувальною камерою. Ваги серій R2, X2 та 4Y можуть бути оснащені додатковим зовнішнім іонізатором, який можна використовувати з декількома вагами залежно від ваших потреб. Зовнішній іонізатор працює за тим же принципом, що і інтегрований.

Зважувальна камера (захисна шафка) аналітичної ваги

Аналітичні ваги RADWAG, залежно від серії, оснащені камерою із ручним відкриванням дверцят або автоматичним. Останні, завдяки інфрачервоним (ІЧ) датчикам, можна відкривати наблеженням руки до датчика. Безконтактне відкривання та закривання вагової камери усуває будь-які вібрації, що заважають вимірюванню, дозволяє відкрити двері на необхідну довжину, та покращує ергономіку. Аналітичні ваги серії 4Y.А та 4Y.А.І обладнані камерою зважування із автоматичним відкриванням дверцят.

Крім того, зверніть увагу на те, чи легко знімається зважувальна камера (захисна шафка) на вазі. Radwag реалізував дуже практичне рішення, оскільки швидкий розбір камери без інструментів дозволяє легко чистити та транспортувати, а також встановлювати ваги в спеціальних приміщеннях. Зважувальна камера, яка легко знімається є стандартною функцією всіх аналітичних ваг RADWAG.

Вирівнювання аналітичної ваги

Правильно встановлена вага по рівню дає точні та повторювані показники. Аналітичні ваги RADWAG можна вирівняти:

  • вручну
  • напівавтоматично (система LevelSENSING)
  • автоматично (Reflex Level System; автоматичне вирівнювання).

У разі ручного налаштування ваги по рівню можливий швидкий контроль правильного вирівнювання завдяки індикатору рівня, розміщеному на передній частині ваги. Під час напівавтоматичного – вага підказує користувачеві, як відрегулювати ніжки зігдно з індикацію рівня. Це робить СИСТЕМУ LevelSENSING більш зручною та менш трудомісткою, ніж ручне налаштування.

Найзручнішим і найшвидшим способом є автоматичне вирівнювання, яке не тільки гарантує ідеальне положення пристрою та забезпечує найточніші результати вимірювань, але й попереджає про те, що вага виходить за межі рівня. Крім того, той факт, що вага правильно встановлена по рівню, підтверджується у звіті про калібрування, що є необхідною умовою для використання приладу, наприклад, у фармацевтичній промисловості.

Ручне вирівнювання використовується в аналітичних вагах серії R2, напівавтоматичне — у вагах серій X2 і 4Y, а автоматичне — у вагах серії 4Y.A . та 4Y.A.І.

Функції аналітичних ваг

Аналітичні ваги RADWAG  відрізняються за своїми можливостями, тому варто вибрати вагу з необхідними вам  функціями.

RADWAG, як один з небагатьох виробників електронних ваг, пропонує безкоштовно повний доступ до робочих режимів у межах певної серії.

Аналітичні ваги серії R2, крім основної функції зважування, мають додаткові режими роботи: дозування, відсоткове зважування, підсумовування, підрахунок деталей, утримання пікового навантаження, статистика, контрольне зважування, зважування тварин, визначення густини рідин і твердих речовин, та процедури GLP.

Аналітичні ваги серії RADWAG X2, окрім вищезазначених робочих режимів та функцій, додатково забезпечують: створення рецептур, моніторинг умов навколишнього середовища, відображення декількох вагових одиниць одночасно, пам’ять ALIBI, робота з титраторами, відповідність 21 CFR частина 11, створення стандартних і нестандартні роздруківок, спеціальні рівні дозволів для користувачів,  дисплей, що налаштовується.

Ваги серій 4Y до перерахованих вище робочих режимів та функцій, єдині у світі мають інтегрований модуль умов навколишнього середовища: виявлення удару (датчик удару), датчики навколишнього середовища (температура, вологість, атмосферне повітря та датчик гравітації), повне автотестування, яке проводиться замовником або віддалено виробником, відповідність 21 CFR частина 11 без обмежень бази даних, калібрування піпеток, корекція виштовхувальної сили повітря, диференціальне зважування, вдосконалені рецептури, контроль упакованих товарів та статистичний контроль якості (SQC).

Аксесуари для аналітичних ваг

Антивібраційні столи, призначені для аналітичних ваг

На точність зважування впливає не тільки якість та характеристики ваги, але й умови навколишнього середовища у приміщенні. Крім усього іншого, помилки в вимірюванні маси спричинені вібраціями, які ви можете усунути, використовуючи антивібраційний зважувальний стіл.

Вагові столи відрізняються матеріалом, з якого вони виготовлені, їх конструкцією та призначенням. Ми пропонуємо столи з гранітною плитою та професійні робочі місця для зважування. Столи та зважувальні робочі місця можна використовувати для всіх серій аналітичних ваг RADWAG.

Програмне забезпечення, призначене для аналітичних ваг

Програмне забезпечення потрібно для того, щоб ваги, крім виконання своєї основної функції, збирали, обробляли та передавали дані. Програмне забезпечення, призначене для аналітичних ваг RADWAG, різниться залежно від серії. У серій R2 і X2 це: E2R Weighing Records, Alibi Reader, RAD-KEY, R.Barcode, RADWAG Development Studio, RADWAG Connect, Labview Driver and R Panel, а також в у випадку з серіями 4Y це додатково: R02 Label Editor, Pipettes, Audit Trail Reader, Parameters Editor, RADWAG Remote Desktop та протокол зв'язку RES для підтримки систем ERP та LIMS.

Спеціальні аксесуари, призначені для аналітичних ваг

Наявність спеціальних аксесуарів — ще один важливий критерій вибору. Для аналітичних ваг RADWAG серій R2 та X2 ви можете вибрати: тримачі для лабораторних ємностей, прилади KIT-85 для визначення густини твердих речовин та рідин, підставка для зважування під вагою та антистатичний іонізатор DJ-04.

Для ваги 4Y це: антистатичний іонізатор DJ-04 та датчики навколишнього середовища THB-S або THB-P, а для ваги 4Y.A та 4Y.A.І. додатково: адаптери XA17 та A100 для калібрування піпеток, а також автоматичний подавач таблеток.

Для підтримки простежуваності вимірювань кожна вага RADWAG може комплектуватись відповідними гирями класів від Е1 до F1.

Сумісність з іншими пристроями

Аналітичні ваги можуть взаємодіяти з різними периферійними пристроями. Серія R2 підключається до комп'ютера, принтерів (матричні та термопринтери), сканерів штрих-кодів, додаткового ПК-дисплея та мобільних пристроїв на базі систем Android та iOS, а ваги серії X2 додатково підключаються до модуля навколишніх умов та титратора. Серія 4Y пропонує універсальний зв'язок з периферійними пристроями, доступними на ринку, а унікальні для лабораторних ваг інтерфейси (наприклад, входи/виходи) дають їм можливість зєднуватись з PLC. Ваги цієї серії працюють із вищезазначеними типами принтерів, а також автоматичним подавачем таблеток та сканерами QR-коду.

Інтуїтивне керування та ергономіка

Аналітичні ваги RADWAG зручні у користуванні — так про них говорять наші клієнти, особливо ті, хто раніше працював із зважувальними приладами інших виробників. Наші аналітичні ваги оснащені кольоровим сенсорним екраном оптимального розміру. Вони забезпечують легкий доступ до функцій зважування та додатків, а також повного налаштування вагопроцесору для забезпечення ергономічної роботи.

Ергономіку можна легко проілюструвати на прикладі аналітичних ваг серії 4Y. Вони характеризуються простим зчитуванням вимірювань, повним налаштуванням, автоматичним відкриванням дверцят камери зважування, повідомленнями, що інформують оператора про правильне зважування, набором інструментів для самотестування ваги та датчиками рухів руки.

Швидке обслуговування аналітичних ваг

Ваговимірювальні прилади повинні відповідати вимогам чинного законодавства України. 

Аналітичні ваги фірми Radwag відповідають вимогам Технічного регламенту щодо неавтоматичних зважувальних приладів, вимогам Фармакопеї.  Пройшли оцінку відповідності за модулями B+D. При потребі,  ТзОВ НВП "ТЕХНОВАГИ" надає, при замовленні клієнта, сертифікат калібрування, проводить кваліфікацію та валідацію, навчання персоналу замовника щодо користування вагою.

ТзОВ НВП "Техноваги" забезпечує в Україні передпродажну підготовку, гарантійне обслуговування, післяпродажну підтримку, консультації, технічне обслуговування проданих підприємством ваг фірми Radwag. 

Ціна аналітичних ваг

Ціни на аналітичні ваги RADWAG відрізняються залежно від серії. Ми починаємо з рівня R2 — для тих, хто хоче багато і за оптимальною ціною, а закінчуємо з 4Y — для тих, хто хоче всього за трохи вищою вартістю.