Семінар
Головна » Новини » Цикл Семінарів на тему: “Теорія та практика зважування”

Цикл Семінарів на тему: “Теорія та практика зважування”

Протягом 2010 року науково-виробниче підприємство “Техноваги” за підтримки ДП “Укрметртестстандарт” провело ряд семінарів “Теорія та практика зважування”, які були присвячені введенню у дію нового нормативного документу ДСТУ 45501-2007 на ваговимірювальну техніку в Україні. Заходи відбулись у Києві, Запоріжжі, Донецьку та Одесі.
Важливим є той факт, що НВП «Техноваги» одна з перших фірм в Україні, яка провела державні контрольні випробування ваг відповідно до ДСТУ EN 45501:2007 і тому її представники змогли поділитись досвідом із фахівцями інших підприємств.
Семінари відвідали провідні спеціалісти регіональних центрів Держспоживстандарту, метрологи, начальники лабораторій підприємств усіх регіонів України та представники фірм, що займаються торгівлею ваговимірювальної техніки. Загалом учасниками семінарів стали більше 300 чоловік.
На усіх семінарах головним доповідачем був начальник науково-виробничого відділу метрологічного забезпечення вимірювань маси ДП “Укрметртестстандарт”
В.І. Чорноіван. У своїх доповідях він ознайомив слухачів із змістом регламенту неавтоматичних зважувальних приладів та регламентом на суттєві вимоги щодо засобів вимірювальної техніки і проблемами, з якими стикаються підприємства – виробники чи продавці вітчизняної та імпортної ваговимірювальної техніки при переході на ДСТУ ЕN 45501:2007. Також, розповів про плани щодо розробок нормативних документів у галузі вимірювання маси в Україні на 2010-2012 р.
В.І. Чорноіван висловив подяку НВП “Техноваги” за популяризацію та просвітницьку діяльність щодо застосування ДСТУ ЕN 45501:2007. Багато користувачів ваг не мають доступу до нової інформації і, у зв’язку з економічної кризою, підприємства не можуть відрядити своїх спеціалістів до Києва на навчання, а організація виїзних семінарів дає можливість отримати всю необхідну інформацію на місці.
Аспекти становлення вітчизняного ваговиробництва у сучасних умовах окреслив директор НВП “Техноваги”, розповівши про нові розробки вагової та дозуючої техніки, тенденції їх розвитку. Важливою новиною підприємства назвав активне будівництво нового сучасного потужного заводу вагодозуючої техніки у Львові, а головною “новинкою” в асортименті товарів — це вага лабораторна ТВЕ-0,21-0,001 ІІ класу точності, яку НВП “Техноваги” запустило у серійне виробництво у цьому році. Значну частину часу у доповіді І.М. Клос приділив проблемам та особливостям вибору, застосування, експлуатації промислових та лабораторних ваг власного виробництва та фірми “Radwag” (Польща), ексклюзивним представником якої в Україні є НВП “Техноваги”.
З доповідями про метрологічне забезпечення вимірювання маси у регіональних центрах ДП “Держспоживстандарт” та досвід співпраці з виробниками ваговимірювального обладнання у своїх областях виступали представники регіональних центрів Держспоживстандарту.
На семінарі в Одесі вперше відбувся розіграш “новинки” виробництва “НВП “Техноваги” — лабораторної ваги ТВЕ-0,21-0,001. Приз виграла лаборант одеського підприємства ТзОВ СПУА “Диполос” — вітаємо переможця!
Після семінарів учасники змогли оглянути та випробувати представлені зразки аналітичних, лабораторних ваг, аналізаторів вологості, проконсультуватись щодо їх використання та обмінятись думками та досвідом.
Учасники відзначили НВП “Техноваги” як лідера серед виробників ваговимірювальної техніки і назвали проведення подібних семінарів хорошим прикладом, який сприяє покращенню поінформованості споживачів та, відповідно, розвиває подальші зв’язки між виробником та споживачем у цій зовсім не простій царині – метрологічного забезпечення вимірювання маси.